O projektu

Čím dál více využíváme moderních technologií – každý den brouzdáme po internetu, dostáváme a odpovídáme na emaily, pracujeme s internetovým bankovnictvím nebo nakupujeme v e-shopech.

A přitom jsme často vystavováni kybernetickým útokům, které, v případě naší nepozornosti či špatného rozhodnutí, mohou vést ke ztrátě naší identity či peněz z bankovního účtu.

Podvodníci navíc mají stále nové metody, jak nás okrást. Kromě falešných mailů a sms zpráv prudce rostou podvody na sociálních sítích a hlavně podvodné telefonáty. Ty patří k vůbec nejzákeřnějším metodám.

Cílem podvodníků jsou přitom všichni - od teenagerů až po seniory.

Proto Česká bankovní asociace připravila ve spolupráci s odbornými partnery zcela nový interaktivní vzdělávací Kybertest.

Jak kybertest funguje?

Cílem interaktivního vzdělávacího kybertestu je upozornit na právě probíhající kybernetické podvody a naučit, jak jim nenaletět.

Aby test nejen vzdělával, ale i bavil, je koncipován formou hry. Na začátku každý dostane do hry 100 000 korun a jeho úkolem je peníze ochránit.

Po každé otázce následuje i řešení. Z něho se může každý poučit, a další otázku tak zvládnout s lepším výsledkem.

Na tvorbě testu se podíleli významní experti z předních českých firem, které se dlouhodobě snaží útokům na své klienty předcházet.

Ještě jste si náš kybertest nevyzkoušeli? Pak je nejvyšší čas začít!